moja osobná „Mission“

Každého z nás počas našej životnej cesty formuje množstvo rôznych životných skúseností.

Rovnako som sa aj ja na svojej ceste formovala vďaka zaujímavým a poučným situáciám, ktoré tvorili a stále tvoria moju životnú realitu a ktoré ma priviedli k poznaniu a napĺňaniu môjho životného poslania.

Narodila som sa do kompletnej krásnej mladej rodiny ako druhé dieťa.
Moja mamina a ocino mali predo mnou ešte jedno dieťa, mojú úžasnú a Bohom požehnanú sestru Emíliu.
Rodinka si žila bežným životom obyčajných ľudí na vidieku pri Košiciach. Rodičia pracovali, deti vyrastali. Všetko by bolo úplne na poriadku, keby ocino nepričuchol tak veľmi v alkoholu.
Spočiatku nenápadné popíjanie sa rokmi premenilo na tvrdú závislosť, ktorá zničila a po rokoch opäť spojila našu rodinu.
O tom ako mi táto životná skúsenosť navždy zmenila život, si viete podrobne prečítať v mojom príbehu:

“Ako mi alkohol(izmus) navždy zmenil život.”

Po ťažkom rozvode a presťahovaní sa k našim starkým som veľmi bojovala sama so sebou a s veľkým pocitom nespravodlivosti. Bola som zlomená a veľmi nahnevaná.
Všetko sa ale zmenilo vďaka tomu, že si ma Boh zavolal na jedno sväté miesto, kde som uverila, kde som sa obrátila, kde som konečne pocítila, že som milovaná.
O tom ako som sa obrátila a ako si ma Pán Boh pritiahol k sebe, si môžete prečítať v mojom príbehu:

“Ako som uverila v Boha.”

Po poznaní Boha a “naskočení” na život v silnej viere v Neho sa zdalo byť pár rokov všetko v najlepšom poriadku.
Po ukončení bakalárskeho štúdia v odbore “predškolská pedagogika” som začala pracovať v materskej škole. Bola som však vždy veľmi netrpezlivá a všetko som si chcela vydobiť hneď, rýchlo, tvrdo a sama.
Po roku a pol som sa preto rozhodla z povolania odísť a začala som podnikať v reštauračnom zariadení s nádejou, že si tak rýchlejšie zarobím na vlastnú materskú školu.
O tom, ako ma táto skúsenosť položila na kolená, si môžete prečítať v príbehu:

“Ako som začala podnikať a (ne)skrachovala:”

Bohužiaľ som samozrejme skrachovala a prišla o všetky úspory. Bola som zničená, otrasená, neverila som, že sa ešte pozbieram. Ale nevzdávala som to a hľadala som cestu. Modlila som sa, aj keď v úplnej agónii zúfalstva, no prosila som Boha o pomoc.
Boh ma viedol cestou, ktorú by som nečakala. Za posledné peniaze som si kúpila diár, ktorý som v jeden podvečer našla na pulte môjho obľúbeného kníhkupectva.
Bol to motivačný diár, ktorý obsahoval zaujímavé úlohy s prácou na sebe.
Nemala som čo stratiť a tak som postupne pracovala sama, v tichosti svojej izby, na jednotlivých úlohách.
Príbeh o tom, ako som sa z toho celého dostala si môžete prečítať v príbehu:

“Ako a prečo som sa začala venovať osobnostnému rozvoju.”

A práve tu, v jednom z najtemnejších období môjho života, nastala veľká zmena zmýšľania o mne samej.
Začala som si uvedomovať, že je dôležité robiť to, čo ma baví a napĺňa. Nie prvotne pre peniaze, ale preto, že mi to robí radosť a zvyšok príde samé. Úspech, peniaze, naplnenie môjho životného poslania.
Založila som prvé motivačné stretnutia v Košiciach, vtedy ešte pod značkou “I Can stretnutia Košice“, nakoľko som pracovala s ich diármi, ktoré boli a dodnes sú to najlepšie v tejto oblasti, čo u nás na trhu môžete nájsť.
V roku 2019 som stretnutia začala viesť pod vlastnou značkou “My Mission”.
Stretnutia mi dávali pocit naplnenia. Robila som čo ma napĺňa, učila som, viedla, pomáhala ľuďom pri hľadaní ich vlastnej životnej cesty.
Netušila som, kam to celé bude spieť, ale nechala som sa viesť. Bohom, mojou silnou vnútornou intuíciou.
Dnes je komunita My Mission a jej členovia ako moja druhá rodina. Mnohí vyrástli a od komunity sa odpojili, pretože vďaka nej našli čo hľadali a idú ďalej na svojej životnej ceste.
Vznikli tu priateľstvá na celý život a to je pre mňa veľký dar. Pretože ozajstného priateľa nenájdeš na každom rohu.
Práve počas roka 2021 a našim pravidelným stretnutiam a  práci na sebe som pochopila, že aj toto je súčasť môjho životného poslania. Že “My Mission” nevzniklo náhodou, že som si to všetko mala prežiť, aby som tu dnes mohla byť aj pre Vás. Ako Vaša osobná sprievodkyňa na ceste za Vašim životným poslaním.

Nabrala som odvahu a  v roku 2019 som vytvorila  jedinečný ročný program
“Žijem svoje poslanie!”, ktorý doposiaľ pomohol desiatkám ľudí na ich životnej ceste.

V roku 2022 sa mi ale narodila druhá dcérka a ja som začala pociťovať, že sa chcem viac venovať maminám na a po materskej, ktoré hľadajú svoj smer, silu a vlastnú cestu. Vytvorila som pre ne konferenciu

“Sebavedomá mama”

a začala tvoriť množstvo hodnotného obsahu, ktorý nájdete v MENU tohto webu.

Ak chcete patriť medzi hŕstku úžasných žien, ktoré chcú nájsť čo ich napĺňa a zároveň im to prináša radosť a životnú prosperitu, pridajte sa ešte dnes k nám!

S láskou, Nels. 🙂


Viac o mojej životnej ceste a projektoch si môžeš vypočuť
v týchto rozhovoroch. 🙂