5 ZÁSAD VYROVNANEJ MAMINY

 

TVORENÝ S LÁSKOU PRE VŠETKY ŽENY, KTORÉ CHCÚ ŽIŤ NIE LEN MATERSTVOM!

Buďme k sebe hneď na začiatku úprimné!

Hoc sme možno mali na začiatku veľkú snahu, kvôli našej zidealizovanej predstave materstva, spôsobenú rôznymi aspektmi (sociálne siete, médiá, hranie dokonalosti mnohých matiek –  veď aj my to určite niekedy nevedomky robíme), mať všetko v domácnosti, ale aj s deťmi tip-top, prišla krutá realita. 

Áno ja viem, možno patríš k tomu jednému percentu matiek, ktorá si materskú od pôrodu, cez narodenie a prvé roky nenormálne užíva! Úprimne ti v dobrom závidím a s láskou ti to prajem! 

No 99% matiek prežíva po pôrode presný opak. Ani tá najkrajšia a najlepšia výbavička, či memorovanie toho, že je to OK nepomáha a z idálnej láskyplnej predstavy sa stane kolotoč toho, čo všetko by sme mali a my to nedávame. Okrem bordelu okolo nás sa zvyšuje aj enormný pocit frustrácie posilňovaný pri pohľade na dokonalé instagramové maminy s perfektne nastajlovanými deťmi, čo má tak ďaleko od tej našej reality (neboj sa, aj od tej ich). Hovoríme si, čo všetko sme urobili zle, prečo to tak nedávame a pocit frustrácie sa prehĺbuje. 

Kolotoč prebdených nocí, nedostatočná starostlivosť o seba samu, extrémna únava, pocit opustenosti a nepochopenia. 

Každý chce dobre poradiť, prichádza zmetenosť a aj napriek prvým krokom máme pocit, že dobre mienené rady nefungujú.

Obetujeme všetko pre naše deti a rodinu, no my samé chradneme a niesme šťastné, čo sa koniec koncov prenáša na deti a muža a tým sa to celé ešte zhoršuje.

Milá manina, viem presne ako sa cítiš! Ja som to tak mala tiež! Po narodení druhej dcérky som si ale povedala, že venujem svojim deťom toľko času, koľko potrebujú, no zároveň budem myslieť aj na seba a na svoje vlastné potreby, na čas pre seba, na vlastnú sebarealizáciu! Pochopila som a na vlastnej koži pocítila, že len ak sa postarám najskôr sama o seba, dokážem byť následne skvelá a podporujúca manželka a milenka (samozrejme pre môjho muža), vyrovnaná, spokojná a tvorivá mamina plná sebavedomia a pokoja.

Nechaj sa teda inšpirovať zásadami, ktoré som zaviedla do svojho života a ktoré mi nádherne fungujú. Nie len mne ako mamine, ale priniesli naozaj harmóniu do celej našej rodiny. 

Tento e-book píšem v čase, kedy má moja Klára takmer tri roky a Katarína necelých 8 mesiacov. Čiže v čase, kedy sa väčšina žien nevie vyslobodiť z nekonečného kolototča starostlivosti o všetkých okrem seba. 

Verím, že sa ti tieto zásady budú páčiť, že ich postupne aplikuješ do svojho každodenného života a prinesú ti rovnakú radosť, vyrovnanosť a harmóniu, akú prinášajú mne.

S láskou, Nels. 🙂

O autorke 

Petronela Vargová 

alias Nels

Som manželka, mama dvoch krásnych dcér, učiteľka ale i mentorka ženám v oblasti podnikania a materstva,
ktoré túžia zmeniť svoj život k lepšiemu.
Pomáham ženám hľadať ich vlastnú cestu prostredníctvom živej komunity My Mission 
a odhaľovať ich talenty a životné možnosti.
Tvorím projekty pre ženy a matky,
v ktorých im pomáham pochopiť, že každá z nás má jedinečné POSLANIE na tejto zemi.
Aj preto vznikla podporná skupina Sebavedomá mama,
do ktorej Vás srdečne pozývam.